KAPELY+DIVADLO

Divadelní spolek Kašpar

Nezávislý divadelní spolek vznikl v roce 1990, do této doby uvedl 134 premiér. Kašpar živě inscenuje klasiku (Cyrano, Macbeth), současné autory (Friel, Kelly, Ives, Villqist, O´Rowe, McDonagh, Vyrypajev) uvádí vlastní dramatizace (Dopisy, Rozmarné léto, Mikulášovy patálie, Růže pro Algernon) i vlastní texty (O políbeném drakovi, Rozmarný bonus) . Součástí repertoáru jsou májové, letní a vánoční speciály a hudební večery. Pracují zde režiséři Jakub Špalek, Filip Nuckolls, Marek Němec, Lukáš Jůza a zhruba 30 herců. Ročně hrají 300 představení, nazkouší 4 premiéry. Na našem festivalu vystoupí se známou hrou Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Jonáš a tingl tangl.

ZIJJA BAND  - Zdeněk - Iveta - Jarda,Jan - Aleš, prostě ZIJJA Band. Kapela složená z nadšenců, pocházejících z prostředí IT. Profesionálové obklopení nulami a jedničkami pocítili touhu obklopit se tóny hudby. A tak se dala dohromady Zdeňkova kytara, Ivetin zpěv, Jardovy klávesy, Janova baskytara a Alešovy housle. Repertoár ZIJJA Bandu je rozprostřen od Jaroslava Ježka až po Sade.A hlavně .... hrají a zpívají s radostí.


BROVKIN BLUESROCK - One man show kytaristy, skladatele a vášnivého sběratele kytar Dana Barana. Jeho tvorba se opírá o bluesové a rockové licky s českými texty a doprovodnou hudbou, kterou si sám skládá a nahrává ve vlastním studiu. Letos bude hostem ZIJJA bandu.

PARADOXY ROCK - Místní skupina vychází částečně z osvědčeného repertoáru původní sestavy PARADOX, která plnila sály při tancovačkách před více jak 35 lety. Nyní se kapela opírá především o své nové vlastní skladby, i když pro vzpomínku na časy minulé, kapela stále hraje také několik původních songů. PARADOXY produkují pouze vlastní autorské songy a dnes hrají v sestavě Petr Kortánek, kytara, zpěv, Jaromír Kabát, kytara, zpěv, Petr Kabát, basa, zpěv, Ondra Piroutek, bicí a Martin Jindrák, zpěv. Kapela má na kontě jedno 2CD s názvem "Noty života", kde je jedna placka věnována původním songům kapely PARADOX, aby nedošlo k zapomnění a druhá placka je už autorská. Další CD s názvem "Je to na Tobě" je již plně autorské dnešní sestavy a kapela pomalu připravuje songy na další placku. Za poslední roky mají PARADOXY za sebou spoustu úspěšně odehraných různých akcí a ráda zahraje tam, kde je o ní zájem...

PUMPA HARDROCK - Současná sestava kapely vystupuje ve složení: Michal Němeček - kytara, Miloš Mařík - zpěv, Milan Bogo Lebeda - baskytara, Roman Krajdl - bicí a Luboš Mastilák - kytara.

Pumpa dosud nahrála pět desek, největší ohlas zaznamenaly poslední dvě: "Tak tradá" a "Masařka".
Kapela Pumpa patří beze sporu mezi nejznámější a také patrně nejdéle hrající skupiny, které se dají zjednodušeně zařadit do tzv. kategorie "jižanský rock". Poznávacím znakem této kapely jsou výrazné blues/hardrockové kytarové riffy, zdvojená kytarová sóla a vesměs humorné texty. Jako předkapelu si Pumpu vybrali při svých koncertech legendy jižanského rocku Molly Hatchet, Blackfoot, Skinny Molly, Hogjaw a Eric Sardinas.